Není-li leden mokrý, sudy vinařů se naplní.

Na Zasnoubení Panny Marie zima největší je.

Výlet VI. tř.

Dne 28. 7. se uskutečnil výlet žáků VI. třídy, který měl jasný cíl - hrad Hartenštejn. Cesta začala v 8 hodin před školou. Potom jsme šli po silnici (směrem Dlouhá Lomnice) až ke kapličce, kde jsme se vydali cestou do lesa a hned na začátku jsme minuli Železitý pramen, u kterého jsme se vyfotili. A pak už rovnou na hrad (lesem). Cestou jsme sbírali suché větve na oheň. Cesta vedla také přes louku, na které se konala soutěž v házení létajícím talířem. Soutěž vyhrál Michal Szappanos, který vyhrál flašku na kolo. Na druhém místě skončil Šimon Chlup.  A tak jsme si užili zábavy, ale museli jsme pokračovat dál na hrad. Když jsme dorazili pod hrad, udělali jsme si ohniště a opékali buřty, a když jsme je snědli, vydali jsme se na hrad. Tam jsme udělali ,,Šermířské divadlo“ pro pana učitele Koláře. Při divadle se nikdo nezranil. Potom jsme šli do věže a kochali jsme se pohledem na krajinu. Pak jsme se vydali do školy a před školou nás pan učitel poslal domů nebo na oběd do jídelny. Takže sečteno a podtrženo: výlet se velmi vydařil. Děkujeme panu učiteli Kolářovi, že tento výlet připravil a zorganizoval.

Za šestou třídu Ondřej Klaban