Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Svatý Josef naštípe dříví a Panna Maria zatopí.

V pondělí 14. prosince ukončí žáci IX. třídy doplnění o zhruba deset žáků třídy osmé trojdílný cyklus workshopů s pedagogy Střední lesnické školy Žlutice. První dva se konaly ve škole u nás, toto a minulé pondělí (30.11. a 8.12), vždy po dvou vyučovacích hodinách. Třetí se uskuteční v SLŠ ve Žluticích. Půjde o celodopolední akci, do níž se kromě našich žáků zapojí i žáci ZŠ Toužim, kteří byli dalším partnerem dlouhodobého projektu organizovaného Karlovarským krajem. Cílem projektu bylo, kromě vzdělávání žáků v různých oblastech technického směru (v projektu byly zapojeny střední školy různých oborů, my jsme si vybrali "lesárnu") probudit v žácích i zájem o studium technických oborů (drtivá většina přihlášek ke studiu totiž směřuje na školy ekonomického, sociálně právního a podobných směrů). V našem případě se to podařilo, neboť hned 2 žáci z patnáctičlenné IX. třídy by rádi na SLŠ Žlutice od září 2016 studovali.