Je-li červen mírný, nebude v prosinci mráz silný.

Na Gerváze a Protáze posečeš seno nejsnáze. Jestli je suché odvézt chceš, do Jana si pospěš.

Výlet 7. třídy

Dne 14. června se žáci sedmé třídy zúčastnili spolu s třídním učitelem Josefem Kolářem cyklovýletu po okolí Bochovska. Na výlet nemohli, nebo nechtěli, jet všichni, proto nás jelo deset: Veronika Vrtišková, Natálie Honzáková, Ondřej Klaban, Michal Szappanos, Tomáš Zoglauer, Antonín Buchar, Dominika Soumarová, Jan Hejhal, Matěj Stoklasa a pan učitel Kolář. Výlet začal v 8 hodin před školou, kde jsme se sešli a pan učitel rozdal pokyny. To netrvalo dlouho, a tak jsme byli za chvíli na cestě. Projeli jsme Bochov a pak jeli do velkého kopečka, který nevyjeli všichni, a tak museli tlačit a to se jich drželo celý výlet, takže jsme my, co na kole jezdíme častěji, museli čas od času čekat. Nebylo to ale tak hrozné. Po cca 20 kilometrech jsme dorazili k čedičovým varhanám, které se nacházejí zhruba 1 km od obce Hlinky, zde jsme si dali první větší přestávku. Od čedičových varhan jsme lesní  cestou dorazili ke staré továrně na uhlí, o které nám pan učitel řekl pár zajímavých informací. Od staré továrny jsme vyrazili zpátky k Bochovu. Před Německým Chloumkem jsme odbočili na polní cestu a dostali se k viklanu jménem Dominik, kde jsme si opekli buřty a dali půl hodiny pauzu. Následně jsme se sbalili, uklidili po sobě a hurá domů. Projeli jsme Německým Chloumkem a byli jsme v Bochově, kde jsme se rozloučili. Za mě a za všechny bych rád poděkoval panu učiteli Kolářovi, že nám umožnil jet s ním na tento výlet.

Za sedmou třídu Ondřej Klaban

Foto Josef Kolář