Mnoho sněhu v lednu, mnoho hřibů v srpnu.

Svatý Antonín poustevník přináší led, nebo jej láme, nemá-li žádný, vyrobí hned.

Hroznatova akademie

Nastal pátek 9. prosince a celkem 18 žáků ze 6. a 7. třídy vyrazilo s paní učitelkou Vonšovskou na výlet do kláštera v Teplé. Po cestě autobusem jsme se ocitli před samotným klášterem, kde pro nás byl připravený program. Nejdříve jsme si vyslechli povídání o Hroznatovi, který nechal klášter založit. Během vyprávění jsme se dozvěděli zajímavé informace a také to, že se na chvíli staneme herci. Šesťáci měli za úkol zahrát představení o tom, jak se Hroznata topil, což vysvětlovalo, proč měl strach z vody. Sedmáci zase ztvárnili představení, které zachycovalo průběh založení kláštera. Samozřejmě jsme si museli vytvořit vlastní kulisy. Vyrábění a malování kulis bylo zábavné, avšak poté nastalo samotné zkoušení a hraní, u kterého se zabavili všichni. Je těžké rozhodnout, které vystoupení bylo zajímavější, ale alespoň si to všichni užili.

Barbora Sokolová, VII. třída

Děkujeme Službám města Bochov za uhrazení nákladů na dopravu.