Co leden sněhem popráší, to únor s vichrem odnáší.

Roste den, roste i zima.

Soutěž KAŠTANOBRANÍ

V úterý 8.11.2016 přišla na besedu ke čtvrťákům lesní pedagožka z Vojenských lesů a statků ČR – divize Karlovy Vary – Ing. Jana Hynková. Jelikož se žáci 4. třídy zapojili do soutěže Kaštanobraní 2016 – sběru kaštanů pro přikrmování zvěře v našich Doupovských horách, přišla dětem poděkovat a předat odměnu v podobě klíčenky a povídat o zvěři v našich lesích. Ukázala dětem lebky, parohy a rohy lesních zvířat – daňka, jelena, srnky, muflona, přinesla kůži se štětinami od divokého prasete. Ukazovala nám různé plody stromů. Poslechli jsme si také zvuky, jakými se zvířata projevují. Povídala o sběru šišek za účelem množení stromů a o lidech, kteří je sbírají – stromolezcích. Děti si zahrály 2 hry a nakonec jsme se loučili lesáckým pozdravem – „Lesu lovu zdar“.

Soutěž probíhala do konce října, a přestože jsme se zapojili o něco později než ostatní školy, nedopadli jsme špatně. Nasbírali jsme přes 134 kg. Odměnou byl diplom, klíčenky a plecháček pro p. učitelku. Největší zásluhu na sběru měla Kateřina Šimková, která sama nasbírala skoro 2 pytle.

Mgr. Simona Černá, autorka textu i fotografií, třídní učitelka IV.třídy