Co leden sněhem popráší, to únor s vichrem odnáší.

Svatý Antonín poustevník přináší led, nebo jej láme, nemá-li žádný, vyrobí hned.

Koncert v Teplé

V pátek 16. 6. 2017 se čtyřicet žáků z 2. stupně zúčastnilo koncertu vážné hudby v Teplé. Přišli jsme do slavnostního sálu kláštera, kde nás čekali dva hudebníci, violoncellista Petr Nouzovský a jeho host, který zahrál na akordeon. Během hodinového vystoupení jsme si poslechli skladby hrané pouze na violoncello nebo na akordeon, i skladby zahrané společně. Byli jsme seznámeni i s tím, na jakém principu jejich hudební nástroje fungují. Na konci jsme dostali prostor na naše otázky, na které nám velmi hezky odpověděli.

Po skončení jsme si čekání na autobus zpříjemnili procházkou po okolí kláštera a zhlédnutím výstavy fotografií.

Celý výlet se nám líbil.

Veronika Vonšovská, Šárka Strolená, žákyně VIII.třídy