Červen studený - sedlák krčí rameny.

Když prší na Jana Křtitele, prší pak čtyři neděle.

Nabídka rodičům

Pokud chcete pořídit dětem pěkný, ale především praktický dárek, máte možnost objednat si knihu Bezpečně na cestách necestách. Kniha na zhruba 70 stranách na křídovém papíře seznamuje děti s jednotlivými druhy dopravy, těmi skutečnými (silniční, železniční, lodní, letecká) i těmi „dětskými“ (kolo, skateboard, inlajny…). Vysvětluje dětem nebezpečí, která na ně číhají, radí, jak se chovat i jak poskytnout první pomoc. Jsou v ní i dopravní značky s vysvětlivkami, testy i jednoduché křižovatky. Vše v barvě, formou ilustrací. Pokud se rozhodnete knihu svému dítěti koupit, pošlete prosím třídní učitelce nejpozději ve středu 14. prosince ráno 250 Kč a dítě si knihu hned ten den odnese. Jako dárek k ní dostane plastový bob na jízdu po sněhu či ledu (viz foto).