Roste-li v lednu tráva, neúroda se očekává.

Na svatého Šebestiána se musí někdo utopit, nebo zmrznout.

Dne 8. září 2016 se žáci 8. a 9. třídy Základní školy Bochov zúčastnili exkurze do vojenského prostoru v Mětikalově. Když jsme přijeli, vojáci, vojenští policisté a hasiči měli nachystané stanoviště, kde nám předváděli různé zbraně, auta a podobně.

Ze začátku nám ukázali speciálně vycvičené psy. Byli zde lidé oblečení do ochranného oblečení, aby kousání těchto psů necítili.

Poté nám předváděli bojová umění. Na 6 stanovištích bylo umístěno: veterina vycvičených psů, zbraně, vojenští policisté, ukázka první pomoci, vojenská Tatra a hasičské auto.

Byla zde i vojenská věž, do které jsme se mohli jít všichni podívat. Všem se zde

moc líbilo a těšíme se na příští návštěvu.

Navrátilová Eliška, 9. třída