Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.

Na Zasnoubení Panny Marie zima největší je.

V úterý 9.května nás navštívili žáci a učitelky z partnerské školy v Thiersheimu. Přijelo zhruba 30 dětí, 5 učitelek a paní ředitelka. Protože v GS Thiersheim mají pouze 1.-4. ročník, věnovaly se návštěvě děti a učitelky z prvního stupně. Nejprve předvedly všechny třídy ve společenském sále krátké kulturní pásmo složené z písniček a básniček a poté přešly německé děti do jednotlivých tříd, kde se jich ujaly naše paní učitelky a "spolužáci". Děti si za chvíli rozuměly, hrály mezi sebou různé hry, soutěže, malovaly atd. Naučily se i pár slovíček, "my německy, oni česky". Naše děti obdarovaly svoje hosty drobnými dárky a poté se odebrali všichni na oběd. Po něm se děti rozloučily a němečtí hosté ještě vyrazili na prohlídku našeho hradu. Myslím, že se celý den vydařil, a to zásluhou všech, kteří se na něm podíleli. Děkuji proto všem dětem z prvního stupně, jejich třídním učitelkám, slečně Beckové a panu Beckovi za tlumočení a paní zástupkyni za organizaci. Poděkování patří u kuchařkám školní jídelny, neboť všem svíčková moc chutnala.

V.Svoboda, ředitel školy