Co leden sněhem popráší, to únor s vichrem odnáší.

O svatém Fabiánu a Šebestiánu zalézá zima za nehty i otužilému cikánu.

Pěvecká soutěž pro mladé talenty

Dne 6.března jsem se zúčastnila výběrového již 11.ročníku mezinárodní soutěže ČESKO ZPÍVÁ. Byla jsem ráda, že jsem byla vybrána do takovéto soutěže, kde můžu předvést svůj talent. Ze 355 přihlášených „zpěváků“ bylo vybráno 203, z toho 103 v kategorii 9-14 let, do které patřím i já. Výběrové kolo proběhlo formou castingu v Muzeu voskových figurín Grévin v Praze. Nejdříve jsme byli na registraci a museli jsme vystát velmi dlouhou frontu, jelikož nás tam bylo vážně hodně. Celou dobu nás pronásledovali fotografové a kameramani, kteří vše dokumentovali. V tu chvíli jsme si všichni připadali jako nějaké celebrity. Po registraci, než nás zavolali nahoru, jsem se šla rozezpívat. Najednou nás zavolali nahoru a dostavila se tréma. Pouštěli nás podle pořadí do sálu, kde nám nalepili čísla. Dostala jsem číslo 48. V sále bylo málo místa, a tak nás pouštěli po deseti lidech pouze s jedním doprovodem. Seznámila jsem se tam s mnoha lidmi z různých měst. Porota byla velmi milá a na můj výkon se tvářila velmi dobře. Výsledky přišly až 10.března a dozvěděla jsem se, že nepostupuji. Mám ale ještě šanci v kategorii CENA INTERNETU. Hlasuje se od 20.března formou SMS zpráv na internetových stránkách ČESKO ZPÍVÁ a na YouTube pod heslem „Česko zpívá 2017“. Budu ráda za každý hlas, který mi pošlete.

Barbora Danišová, žákyně IX.třídy