Nebyl-li červen dostatečně děštivý, dodá vodu až červenec a přidá ještě mnohé bouře.

Prší-li v den svaté Máří Magdalény, obilí i v stodole se zazelení.

Ve školní jídelně dostávají žáci pravidelně nejrůznější přílohy k hlavnímu jídlu. Někdy je to ovoce, někdy zelenina, jindy jogurt, cereální tyčinka apod. Žáci prvního stupně pak navíc dostávají v rámci projektu Ovoce do škol zdarma(!) balíčky s ovocem. Jak však nemalá část těchto potravin končí, ukazuje fotografie. Z prázdné šatnové skříňky si udělali někteří žáci odpadkový koš, kam vyhazují netknuté ovoce, jogurty ....A to je ještě ten lepší případ (pomineme-li, že potraviny se pak kazí a rozkládají), v těch horších nacházíme rozmlácená a rozkopaná jablka, banány, pomeranče, buchty apod. po šatnách, chodbách, před školou. V odpadkových koších pak často končí celé, mnohdy i nerozbalené, svačiny z domova (a není to proto, že by žáci neměli čas si je sníst). Je dobře, že žijeme v době blahobytu, ale ani tak bychom neměli plýtvat a jídlem už vůbec ne. Obracíme se proto na rodiče, aby nám pomohli působit na děti a vedli je k hospodárnému zacházení s potravinami. A pokud někdo něco jíst nechce, je rozhodně lepší to odnést domů nebo věnovat spolužákovi, než to pohodit.

V.Svoboda, ředitel školy