V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Svatí Gervázi a Protázi po loukách kopce sena rozhází.

Důležitá informace zejména pro rodiče!

Od nového školního roku přecházíme na systém elektronických třídních knih. S tím bude spojena i změna informování zákonných zástupců žáků o prospěchu. Známky již nebudou zapisovány do klasických žákovských knížek, ale rodiče se budou moci na hodnocení svých dětí podívat na www stránkách školy v sekci Bakaláři. V nejbližších dnech dojde ke dvěma zásadním krokům:

1. rodičům budou vygenerovány přístupové kódy, jejichž pomocí se do systému dostanou (každý žák bude mít svůj individuální, bude ho znát pouze jeho rodič a jen na něm záleží, jak s ním naloží - zda ho poskytne někomu dalšímu). Tyto kódy budou rodičům rozeslány sms informačním kanálem.

2. webmaster www stránek školy zprovozní systém, který bude umožňovat navštěvovat tyto stránky i z tzv. chytrých mobilních telefonů.

Pokud některému ze zákonných zástupců nebude tento způsob informování o prospěchu vyhovovat, může požádat třídního učitele a domluvit se s ním na jiném způsobu (např. písemném zasílání přehledu v dohodnutém časovém období, informování prostřednictvím mailu, osobně, telefonicky apod.).

Jistou variantu žákovské knížky však budou mít žáci i nadále, bude sloužit především k omlouvání absence a k sdělením jak ze strany školy rodičům, tak naopak.