Co v červnu nedá do klasu, červenec nažene v času.

Pro déšť na den Ladislava dlouhým mokrem bolí hlava.

Volební období (3 roky) školské rady uplynulo, proto je nutné provést volbu rady nové. V pátek 2.6. by žáci měli předat svým rodičům dopis ředitele školy s vysvětlivkami a pokyny k volbě + list s dvěma tiskopisy pro návrh kandidáta (pro každého rodiče, zákonného zástupce, jeden). Právo volit i být volen má každý rodič (zákonný zástupce). Záleží tedy jen na něm, zda se rozhodne svého práva (není to tedy povinnost) využít. Pokud ano, musí učinit následující kroky:

1. do 14.6.nejpozději odevzdat třídnímu učiteli svého dítěte návrh kandidáta (buď sám sebe, nebo jiného rodiče - zde je ovšem podmínka, že dotyčný souhlasí, což potvrdí svým podpisem na tiskopis s návrhem. Podpis musí připojit i rodič, který navrrhuje sám sebe).

2. do 21.6. nejpozději odevzdat některému z členů volební komise hlasovací lístek se zakroužkováním nejvýše dvou kandidátů (hlasovací lístek obdrží prostřednictvím svého dítěte 16.6.).

Pozn.: Volit samozřejmě může i ten rodič (zákonný zástupce), který nikoho nenavrhuje, ale pouze si při volbě vybere z kandidátů.