V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Mnoho dešťů v březnu přináší hubené léto.

V úterý 31. ledna končí první pololetí šk.roku 2016/2017. Tento den obdrží žáci tzv. výpis z vysvědčení za první pololetí. V tento den končí vyučování  nejpozději 6. vyučovací hodinou, odpolední výuka odpadá. Pokud jsou děti nemocné, mohou jim výpisy z vysvědčení vyzvednout sourozenci, spolužáci (se souhlasem rodičů nemocného žáka) nebo si pro ně mohou přijít rodiče (prarodiče) žáka. Další možnost je ta, že si výpisy vyzvedne žák ve středu nebo ve čtvrtek, pokud by po nemoci šel ještě v tyto dny do školy. V pátek jsou pak pololetní prázdniny a na ně navazují jarní. Do školy tak jdou žáci opět až 13. února.

V současné době je velmi vysoká nemocnost, v některých třídách je pouze pár žáků a nové učivo se prakticky neprobírá. Pokud se tedy dítě necítí úplně fit, je lepší ho ponechat v následujícím zkráceném týdnu doma.