Je-li leden nejostřejší, bude roček nejplodnější.

Jestliže na den svatého Vincence svítí slunce, pamatuj, abys měl velký sud, poněvadž réva dá hrozny.

Zavádění tzv. elektronických žákovských knížek provázejí drobné potíže. Jsou způsobeny záměnou podobných znaků při zadávání přístupových údajů. Buď si je chybně přečtou rodiče (žáci) nebo je chybně přečetli třídní učitelé a tudíž je i chybně zaslali v sms. Víme zatím o takových dvou případech, za něž se omlouváme. Prosíme rodiče, aby nejprve zkusili zadat znaky, u nichž hrozí záměna, opačně. Pokud se ani potom nepřipojíte do systému, kontaktujte prosím školu. Nejčastější záměny:

1 (jednička) a l (malé l), O (velké O) a 0 (nula), g (malé g) a q (malé kvé), m a n apod.