Listopadové sněžení neškodí vůbec osení.

Když napadá sníh na zelené listí, bude dlouhá zima.

Barevný den

Jak je již téměř tradicí, nadcházející zima nás nevítá blankytnou oblohou, mrazivými rány a nadílkou sněhu, ale pravými podzimními plískanicemi. Jednotvárnou šeď tohoto období projasnil žákům prvního stupně „Barevný den“. V pátek 1. prosince tak přišli všichni žáci 1. - 5. třídy, učitele nevyjímaje, oblečeni do „kmenových“ barev své třídy: modré, červené, zelené, žluté, růžové a společné oranžové. Do školy tak zavítali modří prvňáci, červení čerti a berušky  ze druhé třídy, zelené žabky a fotbalisté ze třetí třídy, růžoví čtvrťáci překvapili maskotem – růžovoučkým prasátkem a největší uznání sklidili intergalaktičtí Žluťáci, kteří dorazili obtíženi dárečky a něčím na zub i pro pozemské našince. Zároveň si každá třída připravila vlajku, erb či totem v třídních barvách a také písničku, básničku nebo vyprávění, ve kterých se tyto barvy vyskytovaly. Všichni jsme se navzájem pobavili a na závěr se rozloučili :  „Slunce v duši a barvy v srdci“!

PaedDr. Jitka Hájková

Foto Mgr. Simona Černá