Mnoho sněhu v lednu, mnoho hřibů v srpnu.

Vincence slunečnost dává vína hojnost.

Dne 3. 10. 2017 proběhla beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou. Tato akce byla pro žáky 4. a 5. třídy připravena jako součást programu celostátního Týdne knihoven.

Paní Ivona Březinová nám představila své knihy, které jsou určeny dětem všech věkových kategorií. Vyslechli  jsme si zajímavé vypravování o jejím životě a o tom, jak se k psaní knih dostala. Poslechli jsme si ukázky z knih, které nám sama autorka představila, a dozvěděli jsme se, jak je těžké knihu napsat, jak vlastně taková kniha vzniká a jaká je cesta knihy od prvního nápadu autora až na pulty knihkupectví. Paní spisovatelka dětem velice ochotně odpovídala na všechny otázky.

Na závěr jsme si mohli knihy Ivony Březinové prohlédnout, prolistovat a zakoupit i s jejím vlastním věnováním. Věříme, že beseda byla pro mnohé žáky inspirací a přiblížila jim poutavě svět knih a krásu čtení.

Mgr. Hana Staňková (foto Mgr. Simona Černá)