Co v červnu nedá do klasu, červenec nažene v času.

Svatý Jan Burian mlátí bez cepů.

Dětský den 4. a 5. ročníku

Na 14. 6. 2018 jsme byli pozváni na dětský den do Vojenského újezdu Hradiště – střelnice Žďár. Po delší cestě autobusem nás čekal výšlap do pořádného kopce, kde už na nás čekal připravený program. Zhlédli jsme šikovnost a hravost psa vycvičeného k hledání omamných látek nebo vybraných předmětů a skupinka vojáků nám předvedla boj z blízka s různými ručními zbraněmi. Pak už děti měly volný pohyb a mohly si projít všechna stanoviště – vyzkoušet vojenská a policejní auta a motorky, prohlédnout si a potěžkat zbraně, zkusit si části armádní a hasičské výstroje a jejich váhu na těle. Největší překvapení ale přišlo na závěr akce – přílet obrovského vojenského vrtulníku s ukázkou letových schopností a s možností prohlédnout si jeho interiér. Nakonec jsme si ještě opekli vuřty a spokojeni, nasyceni a plni dojmů jsme vyrazili v pořádku zpět k autobusu.

Text a foto: Mgr. Simona Černá