Červen studený - sedlák krčí rameny.

Jaké počasí na Ladislava bývá, takové se příštích sedm neděl skrývá.

Divadelní společnost Julie Jurištové přivezla do Městského divadla v Karlových Varech pohádku na motivy Boženy Němcové Čertův švagr. Zlá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna Petra z domu a připraví ho i o mlýn. Petr se setká s čerty a hlavním pekelníkem a zůstává u nich v pekle ve službě. Po sedmi letech se vrací zpátky mezi lidi na zem a za dobrou práci si může vzít dar – kabát s měšcem, který se nikdy nevyprázdní, podmínkou však je, že měšec nefunguje bez kabátu. Odchází také s tím, že je čertův švagr. A jak to tak už v pohádkách bývá, vše dobře dopadlo, dobro zvítězilo nad zlem a intrikami. Petr si vzal hodnou princeznu a její zlá sestra dostala za ženicha hlavního pekelníka.

Pohádka je určena spíše menším dětem, psaná sice jako muzikál, ale herci říkali jen mluvené slovo a písničky se bohužel pouštěly z playbacku. I tak se dětem představení líbilo a návštěvu krásného karlovarského divadla vždy rádi uvítáme.

Text a foto: Mgr. Simona Černá