Čím déle vlaštovky u nás v říjnu prodlévají, tím déle pěkné a jasné dny potrvají.

Svatý Haštal - vymeť maštal.

Návštěva v Thiersheimu

V úterý 15. května navštívilo 33 žáků z druhé, třetí a čtvrté třídy naši partnerskou školu v Thiersheimu. Thiersheimská Grundschule je malá (něco přes 30 žáků našeho I. stupně), ale velmi příjemná a útulná školička. Byli jsme nejprve přijati ve vstupní hale, kde bylo krátké kulturní vystoupení německých dětí. Poté nás přivítaly česky tři německé děti učící se češtinu. Naše děti se rozdělily na dvě skupiny, jedna se odebrala do tělocvičny plnit sportovní disciplíny, druhá do ateliéru "umělecky" tvořit. Poté si skupiny svoje stanoviště vyměnily. Po obědě jsme se společně vyfotili a rozloučili. Domů jsme se vrátili plni hezkých dojmů kolem půl třetí odpoledne.