Mnoho sněhu v lednu, mnoho hřibů v srpnu.

Na Zasnoubení Panny Marie zima největší je.

Připomínáme rodičům žáků I. a II. třídy, že ve středu 11.10. zahajuje plavecký výcvik. Veškeré informace jste dostali od třídních učitelek písemně, pokud přesto máte nějaké dotazy, obraťte se na učitelky včas. t.j. nejpozději v pondělí 9.10. Plavecký výcvik je součástí ŠVP a je POVINNÝ. Uvolněno může být  dítě jen ze zdravotních důvodů podložených lékařskou zprávou. Jednorázově může být dítě uvolněno rodičem na základě písemné žádosti (nejčastěji z důvodu nachlazení apod.). Na druhou stranu podmínkou účasti je lékařské potvrzení, že dítě je plaveckého výcviku schopno. Je tedy třeba, aby každé dítě, resp. jeho rodiče, odevzdali lékařskou zprávu třídní učitelce PŘED zahájením výcviku.