Co v červnu nedá do klasu, červenec nažene v času.

Jaké počasí na Ladislava bývá, takové se příštích sedm neděl skrývá.

Na 12. 3. 2018 byla pro všechny žáky školy připravena přednáška p. Jaroslava Malého, který je odborníkem na houby – mykologem. Seznámil nás nejen s houbami, které asi všichni známe nejlépe, ale také s mnoha druhy, které lze spatřit jen na určitých místech, houby s neuvěřitelnými tvary, barvami i názvy. Připomněl nám pravidla při sběru hub, jejich využití nejen v kuchyni, ale také v lékařství. Přivezl s sebou knihu Pozoruhodný svět hub, na jejímž vydání se podílel jako hlavní autor, která je plná velmi krásných fotografií hub, a to i těch netradičních. Spravuje také internetové stránky  www.naturatlas.cz, na kterých najdeme mnoho dalších informací, které se do přednášky nevešly. Vyprávění bylo poučné a zajímavé.

Text a foto: Mgr. Simona Černá