Často-li se v červnu hrom ozývá, kalné léto potom přicházívá.

Jaké počasí na Ladislava bývá, takové se příštích sedm neděl skrývá.

Vážení rodiče,

prosíme vás, abyste (s výjimkou žáků první třídy v prvních dnech školního roku) nedoprovázeli své děti do šaten nebo dokonce do tříd. Snažíme se vést děti k samostatnosti a k ní patří i to, že se samy přezují a převléknou v šatně, přemístí se do učebny, připraví si pomůcky atd.

Pokud (i třeba z důvodů jejich bezpečnosti) doprovázíte své děti ke škole, doveďte je pouze ke vchodovým dveřím, ověřte si, že do budovy vstoupily, ale dále s nimi nechoďte. Obdobně postupujte při vyzvedávání dětí po skončení vyučování – počkejte na ně prosím (s výjimkou školní družiny, kdy vychovatelka dítě předává osobně) před vchodovými dveřmi.

Dále prosíme, abyste důsledně dodržovali to, že nebudete požadovat jednání s učiteli a učitelkami v době vyučování či o přestávkách. O přestávce se vyučující musí připravit na další hodinu, v době vyučovací hodiny musí být s dětmi ve třídě (už kvůli bezpečnosti). Domluvte si prosím jednání s příslušným pedagogem předem a navštivte ho tak, abyste na jednání měli čas a klid (např. po skončení vyučování, o volné hodině učitele/ky apod.).

Děkujeme za pochopení.