Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.

Jestli bude na den svatého Pavla déšť a sníh sněžiti, bude mnohý hladem mříti.

Celoroční hra s H.Potterem

Celoroční hra s Harry Potterem

v 5. třídě

Máme za sebou první polovinu školního roku, kdy jsme začali hrát naší celoroční hru s Harry Potterem. Děti sbírají celý rok SMARAGDY do své Gringotovské banky ve svých kolejích (ty získávají za různé úkoly ve škole, soutěže, výrobky a jiné, ale mohou je také ztrácet). Každý týden  nasbírané smaragdy ukládáme a hodnotíme. Cílem je dostat za celý rok co nejvíce smaragdů a tím být nejlepším kouzelníkem – žákem – a nejlepší kolejí ve škole v Bradavicích.

Na cestě za vítězstvím budou děti provázet různé překážky, tajemství a úkoly. Čeká je tedy ještě mnoho dobrodružství.

Děti jsou rozděleny do 4 kolejí. Tady bojují samy za sebe, ale i za svoji kolej (tedy tým). Každé vítězství se počítá  - a nejde jen o to správně splnit zadaný úkol, vypočítat, napsat, nakreslit, … Jde také o to, jak děti k zadané práci přistupují, cení se snaha, správné výsledky, ale i samostatná práce a nápady, když udělají něco „navíc“, cení se také chování žáků k ostatním spolužákům.

Celá hra má svůj cíl – zlepšit motivaci k práci ve škole, doma, zlepšit vztahy mezi spolužáky a naučit se pracovat ve skupině – bojovat nejen za sebe, ale i za svůj tým, svojí partu.

Více - foto ve fotogalerii .

Mgr. Hana Staňková