Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček.

Chladný květen, červen vlažný - je pro sýpky, sudy blažný.

Žáci V. třídy se zúčastnili programu Svět rizik

Dne 13. května 2019 navštívili naši žáci Svět záchranářů v Karlových Varech.

Celý areál tvoří několik specifických budov včetně improvizované nemocnice, policejní služebny nebo hasičské stanice, které jsou vybaveny odpovídající technikou pro věrnou simulaci rizikových situací, včetně interaktivních simulátorů a trenažérů. Součástí areálu je také moderní dopravní hřiště s železničním přejezdem, kde již naši žáci absolvovali výuku dopravní výchovy, a další venkovní lokality pro simulaci rizik ve venkovním prostředí.

V tomto malém městečku se žáci učili, jak se zachovat při nehodách, požáru a v jiných krizových situacích, jak si přivolat pomoc a jak reagovat v prvních minutách mimořádné situace.

Návštěva se dětem moc líbila a byla velkým přínosem pro prevenci rizik, která je mohou potkat na každém kroku.

Mgr. Hana Staňková