Když je v srpnu ráno hodně rosy, mají z toho radost vosy.

Panna Maria dává první oříšky.

Každoročního pořádání akce PČR a MP Karlovy Vary Sportovní den s Ajaxem se z naší školy letos zúčastnily 3. a 4. třída. 6. června jsme byli pozváni na hřiště do K. Varů, kde pro děti 1. stupně byla připravena stanoviště s úkoly. Čekalo nás absolvovat celkem 10 her, za jejichž splnění se získávala razítka. Děti si vyzkoušely foukačkou trefit šipkami cíl na terči, přetahovaly se lanem, nechaly si udělat otisky prstu, zkoušely brýle navozující stav lidí pod vlivem alkoholu, na umělé figuríně probíhalo zkoušení masáže srdce, ověřovaly si znalost základních dopravních značek, atd. V průběhu soutěží byl dětem předveden zásah policejního psa proti ozbrojenému pachateli a zásah policistů proti výtržníkovi. Počasí nám přálo a na konci na všechny čekaly odměny v podobě pexesa, křížovek, hádanek, vše s motivem psa Ajaxe a policejní tematikou. Obě naše třídy také musíme pochválit za velmi pěkné chování.

Text, foto: Mgr. Simona Černá