Roste-li v lednu tráva, neúroda se očekává.

Na svatého Marcela zima leze do těla.

Den s řemesly

Den s řemesly

Dne 4. 6. 2019 jsme společně s osmou třídou jeli do Toužimi, kde jsme měli připravený program. Byli jsme v budově toužimského učiliště, kde se  vyučuje zahradnictví. Hned po příjezdu jsme začali ze slámy vyrábět věnce na dveře. Potom nás rozdělili do dvou skupin. První skupina si vyrobené věnce nazdobila. Měli jsme připravené tavné pistole a různé ozdoby – peříčka, dřevěné kytky, srdíčka, stuhy atd. Nazdobené věnce jsme si odvezli domů.

Druhá skupina odešla na zahradu. Na zahradě jsme si prohlédli skleníky a povídali si o květinách, sazeničkách zeleniny a o jejich pěstování. Měli jsme i malou poznávačku rostlin. Pak se skupiny prohodily.

Na závěr jsme měli přichystaný dobrý oběd v restauraci Za Rybníkem. Po obědě jsme nečekaně dostali i zmrzlinu. Bylo to tam moc hezké.

Den pro nás připravila Střední lesnická škola Žlutice.

Lucka Flekácsová, Lenka Šťovíčková, Káťa Fišerová,

Nikča Plaschková a Adam Varady – VII. třída