Není-li leden mokrý, sudy vinařů se naplní.

Na Pavla obrácení též i zima se promění: buď popustí nebo zhustí.

Doplňující informace k zápisu do 1. ročníku pro šk. rok 2019/2020

Dítě může být zapsáno v kterékoliv škole. Tím, že bude dítě zapsáno v naší škole, není dotčena jeho možnost požádat o přijetí i v jiné škole a tam pak fakticky nastoupit. A naopak – dítě, které se dostaví k zápisu v jiné  škole, může požádat prostřednictvím svého zákonného zástupce o přijetí do naší a zahájit v ní docházku od 1.9.2019.

Důležité upozornění k odkladu:

Zákonný zástupce může požádat dvojím způsobem:

1. Zákonný zástupce se dostaví k zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání a rovnou požádá ředitele školy o odklad povinné školní docházky (a tuto žádost zákonem stanoveným způsobem doloží). V takovém případě může ředitel školy rozhodnout rovnou o odkladu povinné školní docházky. Proces zápisu tedy neproběhne, dítě není přijato k povinné školní docházce a zákonný zástupce žádá o přijetí za rok.

2. Po zápisu. Dítě je přijato k povinné školní docházce, ale zákonný zástupce požádá o odklad  až později (připomínám, že nejpozději k 31. květnu). Povolením odkladu pozbývá účinnosti rozhodnutí o přijetí a zákonný zástupce žádá o přijetí rovněž za rok.

Žádost o odklad musí být doložena doporučením příslušného školského poradenského zařízení (pedagogicko psychologická poradna nebo speciálně pedagogické centrum – kontakty vám předá na požádání výchovná poradkyně naší školy. Vzhledem k objednacím lhůtám neotálejte a objednejte se včas). Druhým dokladem je doporučení odborného lékaře – pediatra. Náš tiskopis žádosti o odklad si můžete vyžádat u zápisu od učitelek nebo později u výchovné poradkyně.

Nezapomeňte vzít k zápisu s sebou rodný list dítěte. Děkujeme vám, že jste se rozhodli pro naši školu.

Mgr. Václav Svoboda, ředitel