Čím dříve listí opadne, tím úrodnější příští rok.

Když na podzim veverky vybíhají do polí, bude krutá zima.

Loutky

Loutkové divadlo Narcis z Prahy p. Emilie Kopecké nám nabídlo 12. 11. 2018 hudebně naučný program, ve kterém děti mohly vidět, co vše loutky dovedou. Loutky hrály na různé hudební nástroje – housle, klavír, zpívaly a prováděly různé veselé i akrobatické kousky. Představila se nám i loutka 150 let stará, a to ježibaba. Děti přicházely s loutkami do přímého kontaktu a na konci si mohly vyzkoušet, jak se loutka vodí a ovládá. Někteří se tohoto úkolu zhostili velmi akčně a s loutkami zvládli téměř profesionální výkony. Loutky, které se u nás představily, byly: tradiční kašpárek, zapomnětlivý houslista, klavírista, zlobivá zpěvačka, zpěvačka černošská, artista na hrazdě, dvě zpívající a tančící opice a námořník. Závěr patřil dětmi obdivovanému žonglérskému umění p. loutkáře – žonglování s míčky, kruhy, kužely a s talířem bylo náležitě odměněno velkým potleskem.

Loutkové divadlo Narcis má dlouholetou tradici, bylo založeno v roce 1968 loutkohercem Vladimírem Fišerem a Emílií Kopeckou - přímým potomkem slavného loutkářského rodu Matěje Kopeckého. Loutkoherecké umění se tak předává z generace na generaci a je tak mnoho desítek let zachováno i pro naše děti.

Text i foto: Mgr. Simona Černá