Roste-li v lednu tráva, neúroda se očekává.

Dlouhé střechýle, dlouhý den.

Prvouka ve II.třídě

Prvouka ve 2. třídě - Domácí mazlíčci

Ve čtvrtek jsme ve třídě přivítali několik domácích mazlíčků, které si děti mohly přinést do školy. Zakončili jsme tak téma, kterému jsme se v prvouce během měsíce února také věnovali. První zvířátko, které se u nás objevilo, byla Viktorčina kočička Lízinka. Byla u nás jen chvilinku, ale přesto si ji stačili všichni pohladit a seznámit se s jejím denním režimem. Již podruhé k nám do třídy přiskákal králíček Kubík, kterého nám přinesla Klárka. Kubík se proběhl po třídě, nechal se od dětí pohladit a nakrmit, a pak se vrátil do přepravního boxu. I o tomto zvířátku jsme se mohli dozvědět, co má nejraději a co všechno je zapotřebí, když bychom si chtěli takové zvířátko pořídit. Agátka se Štěpou přinesli svoje dvě vodní želvičky Maxíka a Bublinku. Byla to nejhladovější zvířátka ve třídě. Každý si je chtěl vzít do ruky, ale nakonec si je děti jen pohladily. Nakonec jsme se museli postarat o naše třídní zvířátka - africké šneky. Bylo zapotřebí jim vyčistit jejich terárium, umýt ulity a doplnit vodu. Děkuji všem rodičům za spolupráci. Všichni byli nadšeni z nevšedního průběhu výuky.

Mgr. Lucie Černoková

třídní učitelka