Mnoho sněhu v lednu, mnoho hřibů v srpnu.

O svaté Anežce od kamen se nechce.

Skupina M.D.

Skupina Miroslava Dlouhého, která nás na konci loňského roku doprovázela živě při našem závěrečném školním vystoupení, k nám 11. 4. 2019 opět přijela s dalším hudebním pořadem. Tentokrát nám nastínila vývoj hudby, vzájemného prolínání a ovlivňování se jednotlivých hudebních stylů a žánrů. Poslechli jsme si ukázky např. blues, soulu, dixielandu, rokenrolu, rocku. Kapela byla jako vždy úžasná, a to nejen díky instrumentálním dovednostem všech tří hráčů – bubeníka, klávesisty a basového kytaristy, ale především skvělým výkonem zpěvačky. A jaké to je zazpívat si, si mohli vyzkoušet i někteří odvážní dobrovolníci. Jejich téměř bezchybná pěvecká sóla byla náležitě odměněna potleskem spolužáků. Druhá část vystoupení byla určena žákům druhého stupně, byla věnována filmové hudbě a filmovým písničkám.

Text a foto: Mgr. Simona Černá