Touží-li září po rose, bude v říjnu bláta po ose.

Jaké mrazy před svatým Václavem, takové před svatodušními svátky.

V pondělí 22. října jsme ke 100. výročí vyhlášení ČSR připravili den věnovaný tomuto výročí. Ráno byla v respiriu u šaten otevřena výstavka žákovských prací (srdečně zveme k prohlédnutí rodiče i veřejnost) na různá témata z dějin našeho státu. Dopoledne jsme pak vytvořili, terminologií fontalových fans řečeno, choreo před školní družinou - státní vlajku z barevných triček na našich postavách. Vyvrcholením dne potom bylo vysazení Stromu republiky - lípy před vchodem do školy.  Výstavku prací organizovaly především paní učitelky Černá a Černoková, ale zapojili se všichni žáci i učitelé a učitelky.  Nápad s choreem patřil p. učitelce Černokové, jámu na strom vykopali se značným úsilím v suché a kamenité půdě kluci a dívky z IX.třídy pod vedením paní učitelky Giorgiutti a za vydatné pomoci pana školníka. Strom nám opatřil pan Veverka z úřadu města. Fotografie pořídili pan učitel Vlček (sázení) a pan školník (vlajka). Všem zainteresovaným děkuji za zdárný průběh celé akce.

V.Svoboda, ředitel školy