Je-li leden nejostřejší, bude roček nejplodnější.

Dlouhé střechýle, dlouhý den.

Třeťáci a kniha

K připomenutí měsíce března jako MĚSÍCE ČTENÁŘŮ (dříve KNIHY) věnovali třeťáci celé období knihám. Připomněli si, že kniha se dělí na kapitoly, že knihu píše nejen autor, ale podílí se na ní také malíř-ilustrátor a vydavatel. Ti nejšikovnější si vyzkoušeli, jak je náročné takovou knihu napsat. Fantazie měli hodně, ale s přibývajícími příběhy bylo psaní stále obtížnější. Knihu nejen psali, ale také si ji zkusili ilustrovat tak, aby zaujala na první pohled. Každý se práce chopil podle svých možností a schopností. Všichni si zaslouží pochvalu za velkou trpělivost a vytrvalost.

Samotní žáci napsali: Četli jsme knihu O kapce Katce, kterou vydali žákyni jedné 5. třídy, a napadlo nás, že také zkusíme takovou knihu napsat. Trvalo nám to celý březen a duben. Bylo to velmi pracné a docela těžké, nápady jsme někdy museli několikrát předělávat. Ale moc se nám to líbilo a bavilo nás to, proto se nám to taky povedlo.  Při čtení našich příběhů jsme se pak i zasmáli.

Mgr. Simona Černá a její třeťáci