Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.

Dlouhé střechýle, dlouhý den.

Halloween nejsou Dušičky

Po podzimních prázdninách jsme si s dětmi v 1. třídě představili americký svátek Halloween, který se slaví 31. 10., ale neopomněli jsme ani naši českou tradici Památku zesnulých neboli Dušičky. Vysvětlili jsme si oba pojmy, ukázali rozdíly mezi oběma dny.

Na děti čekalo čarodějné počítání, hledání příkladů na „hřbitově“, skládání čarodějného zaklínadla. Při tělesné výchově jsme si procvičili spolupráci v pavoučí síti, ubránili jsme se Drákulovi a nasbírali plný pytel dýní. Na závěr jsme si v kostýmech zatančili.

Zajímavé je, že děti v dnešní době už neznají hejkala, bludičky nebo lesní žínky, ale velmi mě překvapilo, že věděly, kdo to je  Pennywise, Samara, Jason z filmu Pátek 13.

Text: Mgr. Lucie Černoková

Foto: Mgr. Lucie Černoková