Je-li leden nejostřejší, bude roček nejplodnější.

Svatý Antonín poustevník přináší led, nebo jej láme, nemá-li žádný, vyrobí hned.

Hudební pořad

Dne 20. 11. 2019 na naši školu zavítal vynikající muzikant pan Pavel Hrabě z Plzně s pořadem Hudební nástroje, od akustických k elektrickým.

V pořadu seznámil děti  s novinkami v oblasti dotykových hudebních elektrických nástrojů - Korg Kaossilator Pro, který se ovládá, stejně jako mobilní telefon, pouhým dotykem prstů.

Přivezl i elektrický dotykový nástroj Akai EWI z Japonska a sampler Roland Fantom RX.

Představil dětem i nejstarší elektronický nástroj Etherwave Treremin, který byl sestrojen už v roce 1919 a který se ovládá jen polohou paží okolo antény.

Dětem se velmi líbilo, že si mohly všechny netradiční nástroje vyzkoušet a za doprovodu nástrojů zazpívat.

Jak řekl pan Hrabě – běžně s k těmto nástrojům člověk nedostane, neboť v hudebninách je neprodávají, a proto bylo toto vystoupení pro děti velmi zajímavé a nevšední.

Mgr. Hana Staňková