Z počátku toho měsíce říká se, že opět studený vítr ze strnišť fouká.

Panna Maria dává první oříšky.

V pondělí 4. 11. 2019 se žáci 1. a 2. třídy zúčastnili hudebního představení KREJČÍK HONZA v Karlových Varech. Děti měly možnost se zapojit do představení, zahrát si a zazpívat. Po představení přešly do CENTRA ZVÍŘAT ve Staré Roli. I přes nepřízeň počasí si děti prohlédly venkovní výběhy, voliéry a kotce se zvířátky. Mohly se zeptat na to, co je zajímalo. Některé děti zvířátkům přinesly tvrdé pečivo na přilepšenou. Uvnitř budovy se mohly seznámit s živočichy, kteří žijí v akváriích a teráriích, ale také v klecích jako například křečci nebo činčily. Ti stateční si nechali dát kolem krku užovku. Nejvíce je asi upoutal opičák. Celý program jim prohloubil vědomosti, které získávají ve škole.

Mgr. Pavlína Hulínská, Mgr. Lucie Černoková