Mnoho sněhu v lednu, mnoho hřibů v srpnu.

Když na Alžbětu sněží, sníh dlouho poleží.

Návštěva dopravního hřiště

Dnešní 22. říjen strávili žáci 4. třídy na dopravním hřišti v Karlových Varech. Ve vagonu vlaku, který je na hřišti určen k přednáškám, si prošli zásady bezpečného chování na silnici, dopravní značky, zhlédli videa o silničním provozu, zopakovali si povinnou výbavu kola a zasoutěžili si ve znalostech o svítící tkaničky. Poté se proběhli na hřišti plném značek a hledali schované reflexní pásky. Kdo ho chtěl získat, musel si ho zasloužit správnou odpovědí o značce, u které byl pásek schován. Asi nejtěžší částí byla jízda na kole. Dodržovat všechna pravidla, zvládat jízdu na kole, jezdit bezpečně a neporušovat dopravní značení už byl opravdu náročný úkol. Většina dětí ho celkem zvládla a odměnou jim byla pochvala od školitelů, kteří se jim věnovali. Dnes to byla jen příprava, protože to důležité nás čeká za půl roku – získat za své znalosti a dovednosti průkaz cyklisty. Všichni si zaslouží pochvalu i za své celkové chování. Děti strávili příjemný den plný zážitků a podle jejich slov se jim na hřišti moc líbilo a bavilo je to.

Text a foto: Mgr. Simona Černá