Roste-li v lednu tráva, neúroda se očekává.

Bude-li na den svatého Pavla vítr vát, budou toho roku na vojnu vojáky brát, z které strany toho dne věje, z té strany přijdou kupci na obilé.

Návštěva Muzea Sokolov

Muzeum Sokolov

V úterý 15. října se vydala VI. třída na návštěvu sokolovského muzea. Cílem byl vzdělávací pořad Karel IV. v Karlovarském kraji, který měl tematicky doplnit právě probírané literární učivo. Po příchodu do muzea žáci nejdříve zhlédli expozice mapující život na Sokolovsku od pravěku téměř po současnost. Následoval kvíz o Karlu IV. Děti se rozdělily do dvou skupin, vybraly si kapitány, ti si střihli o možnost první volby a začalo se hrát. Soutěž probíhala na principu všem známého AZ-kvízu. Bylo tedy třeba políčky získanými za správné odpovědi propojit všechny tři strany hracího pole. Otázky se týkaly Karla IV., a to převážně ve spojitosti s naším krajem. Úspěšnější byla nakonec čistě dívčí skupina, ale smutek z prohry u druhé skupiny naštěstí rychle vymizel v záplavě příjemných pocitů z hezky stráveného školního dopoledne.

Text a foto Mgr. Michaela Vonšovská