Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.

Na den svatého Pavla Poustevníka pěkný den - dobrý rok, větrný den - mokrý rok.

Zveme všechny rodiče i ostatní zájemce na retro výstavku, kterou instalovaly paní učitelky Černá a Hájková v posledním podlaží v učebně u schodiště. Několik týdnů shromažďovaly nejrůznější předměty, dokumenty, peníze a další věci, které starším připomenou časy více či méně vzdálené a mladším ukážou, jak se žilo před jejich narozením. Výstavka bude otevřena v den třídních schůzek, t.j. ve středu 13.11. První možnost si ji prohlédnout bude od 15.45 do 16 hodin a poté po skončení třídních schůzek od 16.30 do 17.30 hodin. Případní další zájemci se mohou na jiných termínech domluvit s paní učitelkou Černou. Žáci budou výstavku využívat i jako doplnění k učivu.