Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.

O svaté Anežce od kamen se nechce.

SBĚR ve školním roce 2018/2019

Do sběru plastových víček a starého papíru se zapojil celý I. stupeň společně s družinou.

Plastová víčka od dětí byla odevzdána nadačnímu fondu Andělská křídla. Tato organizace sbírá víčka v celém kraji. Po odkoupení víček věnuje částku některému handicapovanému dítěti z kraje.

Pokud bychom chtěli, aby od nás někdo víčka také odkoupil, museli bychom je odvézt třeba do Olomouce, což je nejbližší výkupní místo.

Starého papíru bylo odvezeno 3500 kg ve dvou svozech. Cena za kilogram byla bohužel pouze 0,20 Kč v prvním svozu a 0,40 Kč za druhý svoz. Celkem děti utržily 1146 Kč.

1. místo               I. třída

2. místo               II. třída

3. místo               ŠD

4. - 6. místo        3., 4., 5. třída

Děti byly odměněny drobnými předměty a za vybrané peníze budou zakoupeny předměty k využívání  během přestávek na školní chodbě.

Text: Mgr. Lucie Černoková