Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.

Den jasný Pavla svatého znamená hojnost dobrého.

Přestože do konce školního roku zbývá ještě poměrně dost času, objevují se dotazy rodičů, jak to bude s odevzdáváním učebnic, vydáváním vysvědčení a převzetím osobních věcí žáků. Na některé dotazy sami ještě odpověď neznáme, konkrétně vydávání vysvědčení. Upřesníme, jakmile budeme vědět. Jediné, s čím můžou rodiče a žáci počítat jistě, je, že vysvědčení bude vydáno v pátek 26. června. Jakou formou, to se teprve bude řešit. Učebnice si žáci ponechají (s výjimkou IX. třídy) přes prázdniny u sebe - mohou si podle nich opakovat, procvičovat a některé možná budou používat ještě počátkem nového školního roku při dobírání učiva. Osobní věci (cvičební úbor, výkresy .....) si ti, kteří do školy docházejí, postupně odnesou. Ostatní je přeberou po dohodě s třídními učitelkami ( týká se  I. stupně, budou iniciovat samy učitelky) nebo při přebírání vysvědčení. Žáci dostanou velké igelitové sáčky,do kterých si budou moci věci uložit. U žáků I. stupně (pokud si věci neodnesou již dříve) by bylo dobré, kdyby jim v takovém případě přišel ke škole pomoci někdo dospělý. Nejpozději při vydání vysvědčení odevzdají žáci klíče od šatnových skříněk. Pokud by se někdo rozhodl nechodit od září na obědy, ponechá si zatím čip u sebe a jeho vrácení vyřeší s vedoucí ŠJ až po prázdninách. Žáci IX. třídy mohou čipy vrátit do konce června, musí se však domluvit telefonicky s paní vedoucí.