Až přijde máj, vyženeme kozy v háj.

Májová voda vypije víno.

Z pohádky do pohádky

V prvním pohádkovém týdnu si děti připomněly klasické pohádky, a to tak, že si pohádku nejdříve přečetly a poté pracovaly s textem formou zábavných her a soutěží.  Šípkovou princeznu probudily překonáním překážkové dráhy, Perníkovou chaloupku musely vyzdobit perníkem, Červenou Karkulku správně složit pomocí obrázků a převyprávět, Budulínka zase zachránit pomocí hudebních nástrojů. Pohádky jsme se rovněž snažili ztvárnit dramaticky a nechyběly ani hry pohybové. V druhém týdnu jsme přidali znalosti animovaných pohádkových postav z Večerníčků a také jsme si vyzkoušeli vodění loutek Hurvínka a Spejbla. Jedno odpoledne jsme věnovali cestě za pokladem, kde děti plnily úkoly na téma jednotlivých pohádek. Na přípravách tohoto tématu se podílela studentka Pedagogické školy Radka Sosnovcová, která si v rámci své praxe vyzkoušela práci s dětmi.