Podzim ve II. oddělení ŠD.

Začátek školního roku byl zahájen seznámením dětí s prostředím a vybavením herny. Pro soužití v našem kolektivu jsme si sestavili pravidla slušného chování. Vyprávěním o zážitcích jsme se přenesli do období prázdnin. Poté přišlo téma Babího léta – vysvětlili jsme si, čím se tato doba vyznačuje, četli jsme pohádku, malovali pavoučí sítě, vyráběli pavouky, vykreslovali mandaly, řešili sudoku, luštili osmisměrky. Pozorovali jsme podzimní změny v přírodě kolem nás – kreslili jsme mandaly listů, hub a jablíček. Následovaly dýně, rej duchů a kreslení dle fantazie dětí k tématu Halloween. Poté přišel sv. Martin a výtvarné činnosti s ním spojené. Průběžně byly zařazovány rozmanité hry a mnohé další činnosti. Krásné počasí jsme využili k pobytu a hrám venku a školním hřišti. Vrcholem ukončení podzimních akcí byl velký turnaj v pexesu a ocenění nejúspěšnějších hráčů.

Iveta Mikešová, vychovatelka