Co leden sněhem popráší, to únor s vichrem odnáší.

Jestliže na den svatého Vincence svítí slunce, pamatuj, abys měl velký sud, poněvadž réva dá hrozny.

Draci a vítr.

S  listopadem většinou přichází velká změna počasí, ochlazení a přibývá větrných dnů. Právě z toho důvodu se naším hlavním tématem stal vítr a draci. Děti si vytvořily jednoduché větrníky, malovaly vítr, draky, společně stavěly větrné mlýny ze stavebnic. Při hrách na vítr nafukovaly papírové i igelitové pytlíky, foukaly brčkem do vody nebo se snažily foukáním udržet peříčko ve vzduchu. Ve dnech, kdy nám vítr přál, jsme si vyzkoušeli oblíbené pouštění draků. Za finanční příspěvek na nákup nových draků děkujeme opět paní učitelce L. Černokové.