Jaké zimy v prosinci, taková tepla v červnu.

Po studeném prosinci bývá úrodný rok.

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

Zúčastnilo se 8 děvčat a 1 chlapec z osmé a deváté třídy (Hana Chalupná, Michaela Tannhäuserová, Tereza Hylasová, Veronika Bábíčková, Klára Blahovičová, Tereza Masáková, Jitka Klaisnerová, Tereza Kuchárová a Petr Voborník).

Soutěž měla dvě části – mluvnickou a slohovou. V mluvnické části plnili soutěžící 7 úkolů zaměřených především na porozumění významům slov a slovních spojení, v části slohové měli napsat libovolný útvar na téma Za dveřmi je... Většina z nich si vybrala úvahu na téma „moje budoucnost, moje rozhodování, čím budu“.

V mluvnické části byly nejlepší (bylo možno získat maximálně 19 bodů) Hana Chalupná – 15 bodů, Jitka Klaisnerová – 14 bodů a Veronika Bábíčková – 13 bodů. Nejvíce bodů ve slohové části pak získaly Jitka Klaisnerová, Tereza Masáková a Veronika Bábíčková – všechny 10 bodů.

Po součtu obou částí vzniklo konečné pořadí:
1. místo Jitka Klaisnerová IX. třída – 24 bodů z 29 možných
2. místo Veronika Bábíčková IX. třída – 23 bodů z 29 možných
2. místo Hana Chalupná VIII. třída – 23 bodů z 29 možných
3. místo Tereza Masáková IX. třída – 22 bodů z 29 možných

Nejlepším blahopřeji a ostatním děkuji za účast a velkou snahu.

V. Svoboda, organizátor školního kola