Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná.

Když v prosinci hrom ještě hučí, rok příští stále vítr fučí.

Logická olympiáda II

V prvních dvou říjnových týdnech měli žáci naší školy možnost zúčastnit se Logické olympiády pořádané Mensou České republiky. Tato soutěž je založená na logických úvahách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Nominačního kola soutěže, které probíhalo on-line v kategoriích 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední školy, se nakonec z naší školy zúčastnila pouze jedna žákyně ze 4. třídy a tři žáci z páté třídy.

50 nejúspěšnějších z každé karegorie postoupilo do krajského kola, které se uskutečnilo 2. listopadu v Krajské knihovně v Karlových Varech. V první kategorii naši školu reprezentovali Antonín Šimkanin (5. tř., umístění v kraji po nominačním kole: 18.- 25. místo z 221, lepší než 90,72% soutěžících) a Veronika Vonšovská (4. tř., umístění v kraji po nominačním kole: 26.-36. místo z 221, lepší než 86,43% soutěžících). Ani v konkurenci těch nejlepších si naši žáci rozhodně neudělali ostudu. Tonda obsadil v krajském kole krásné 15. místo, dokonce si tedy v umístění ve srovnání s nominačním kolem polepšil, Veronika potvrdila svůj úspěch z nominačního kola a skončilana 27. místě.

Oběma soutěžícím blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme spoustu dalších úspěchů.

Mgr. Michaela Vonšovská, učitelka a výchovná poradkyně ZŠ Bochov