Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná.

Když v prosinci hrom ještě hučí, rok příští stále vítr fučí.

Matematický klokan

Soutěže se zúčastnili žáci od druhé po devátou třídu. V kategorii Cvrček (2. a 3.ročník) 36 žáků, v kategorii klokánek (4. a 5.ročník) 47 žáků, v kategorii Benjamín (6. a 7.ročník) 34 žáci a v kategorii Kadet (8. a 9.ročník) 31 žáků. Celkem tedy se zapojilo 148 dětí, což jsou ¾ všech žáků školy. V konkurenci ostatních škol z karlovarského okresu si nejlépe vedli osmáci a deváťáci, kteří obsadili 10. místo ze 17 zúčastněných škol s průměrným počtem bodů na žáka 29,87. Vítězné Gymnázium Ostrov mělo průměr 48,44 bodu (zapojilo se z něj ovšem pouze 9 žáků, pravděpodobně těch nejlepších. V individuálním hodnocení byl nejlépe umístěným žákem naší školy Ondřej Klaban ze III.třídy, který obsadil 7.místo mezi 1 061(!!) zúčastněnými žáky v kategorii Cvrček. Ondro, blahopřejeme.