Lepší Vánoce třeskuté než tekuté.

Po studeném prosinci bývá úrodný rok.

Logická olympiáda I

V prvních dvou říjnových týdnech měli žáci naší školy možnost zúčastnit se Logické olympiády pořádané Mensou České republiky. Tato soutěž je založená na logických úvahách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Nominačního kola soutěže, které probíhalo on-line v kategoriích 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední školy, se nakonec zúčastnila pouze jedna žákyně ze 4. třídy a tři žáci z páté třídy. I přes nízký počet zástupců naší školy nás neminul úspěch. Veronika Vonšovská (4. tř.) a Antonín Šimkanin (5. tř.) patřili v našem kraji k nejúspěšnějším řešitelům a postupují tak do krajského kola soutěže, které se uskuteční 2. listopadu.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším soutěžení!

Antonín Šimkanin – umístění v kraji: 18.-25. místo z 221, lepší než 90,72% soutěžících

Veronika Vonšovská – umístění v kraji: 26.-36. místo z 221, lepší než 86,43% soutěžících

Mgr. M .Vonšovská