Když v prosinci mrzne a sněží, úrodný rok na to běží.

Po studeném prosinci bývá úrodný rok.

Soutěž EKOATELIÉR

V dubnu proběhla na naší škole soutěž „EKOATELIÉR“, do které žáci tvoří výrobky z odpadového materiálu. Letos soutěžila děvčata z 1.stupně ZŠ, která navštěvují kroužek Ekoateliér. Děvčata vyráběla v průběhu března a dubna DOMEČKY z kartonu. Do domečků si vyráběla i vybavení, tj. nábytek, záclonky, obrazy apod. Práce je velmi bavila, pracovala s chutí a dokonce si některé části vyráběla i doma. Jejich DOMEČKY byly vystaveny společně s výtvarnými pracemi žáků školy ve vstupní hale. O vybrání nejlepších DOMEČKŮ jsem požádala ostatní žáky 1. stupně. Ti hodnotili takto:

1.místo Šárka Strolená 4.tř.
2.místo Natálie Honzáková 3.tř.
2.místo Terezie Krejčová 4.tř.
3.místo Štěpánka Andrea Brzyská 4.tř.

Vítězkám gratuluji, ale pochvalu zaslouží všechna děvčata. Takže, děvčata, chválím vaše DOMEČKY a přeji vám hodně dobrých nápadů při tvoření z odpadu!

Olga Petrovičová