Přichází-li zajíc již v prosinci do zahrady, nastane tuhá zima.

Když v prosinci hrom ještě hučí, rok příští stále vítr fučí.

Průkaz mladého cyklisty

Jelikož jsme už čtvrťáci, naskytla se nám možnost získat průkaz mladého cyklisty, a tak jsme neváhali a vyrazili. V pátek 4. 4. 2014 jsme se sešli na náměstí s helmami, vědomostmi a pořádnou sváčou. Do Staré Role jsme jeli linkovým autobusem a také MHD. Na dopravním hřišti nás už očekávala p. Jenšíková. Nejprve jsme si zopakovali nejdůležitější značky, přednost na křižovatkách a poté nás čekaly vědomostní testy. Příprava se vyplatila a v testech jsme obstáli úplně všichni. Po krátké pauze následovala těžší část naší zkoušky a to jízda na kole na dopravním hřišti. Děti si vyzkoušely, jaké je to jet v opravdovém, značkami označeném, hřišti, kde na ně čekala spousta nelehkých úkolů. Celkově se nám dařilo, takže jsme PRŮKAZ MLADÉHO CYKLISTY získali téměř všichni. Po celé dopoledne panovala dobrá nálada a počasí nám opravdu přálo. Teď jen budeme doufat, že nás v roli cyklisty potkají jen samé příjemné věci a žádné vážné zranění.

Mgr. Kristýna Klasová, 4. třída